Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik firması!

Buharlı Temizlik

Anasayfa / Buharlı Temizlik

Buharlı Temizlik

Buharlı Temizlik

Ankara Buharlı Temizlik

Günümüzde teknolojinin gelişmesi, temizlik şirketlerine olan ilgi artışı ve hijyenin daha ön plana çıkan bir etmen olması nedeni ile temizlik konusunda birçok yeni yöntem üretilmiş ve geliştirilmiştir. Bu yöntemler arasında arındırma işlemini ciddi ölçüde gerçekleştirebilen ve temizliği kolaylaştırarak süresini azaltan buharlı temizlik yönteminde bulunmaktadır. Ankara Şan Temizlik şirketi tarafından sunulan buharlı temizleme işlemi birçok alanın temizlenmesinde kullanılabilmektedir. Buharlı temizlik makineleri su ve temizlik kimyasallarının karıştırılması ile elde edilen homojen karışımların makinelere konulması ve makine tarafından ısıtılarak buhar haline getirilmesi ile çalışmaktadır. Bu buhar makinenin buhar çıkış bölümünden basınçlı bir şekilde püskürtülmekte ve bu sayede kirler üzerinde bulunduğu yüzeyden ayrılmaktadır. Bu işlem sırasında kullanılan temizlik kimyasalları temizlenecek yüzeyin yapısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Aynı zamanda makineler de kullanılan temizlik kimyasallarının kaliteleri buharlı temizlik işleminden alınacak sonucunu etkilemektedir. Buharlı temizleme hizmeti Şan Temizlik Ankara şirketi gibi temizlik şirketleri tarafından sunulmaktadır.
Buharlı temizlik makineleri ile temizlenebilecek alanlar birçok farklı çeşitte karşımıza çıkmaktadır. Bu alanlar buzdolapları, mangal ve ızgaralar, yatak ve koltuklar, zemin ve duvar kaplama materyalleri, camlar ve halılar olarak bilinmektedir. Aynı zamanda buharlı temizlik makineleri ile mutfak ocakları ve paslanmaz çelik malzemeler temizlenebilmektedir. Ankara Şan Temizlik şirketi tarafından buharlı temizlik makineleri derinlemesine temizlik yapılması gereken bölgelerde ve halı, koltuk yıkama gibi işlemlerde kullanılmaktadır.
Buharlı temizlik makinelerinin buzdolapları iç ve dış temizliğinin yapılmasında kullanılmasının amacı yemek kalıntıları ve gıdaların yaydığı hoş olmayan kokulardır. Buharlı temizlik makinesi ile temizleme yapılması sırasında buzdolaplarının tamamen boşaltılmasına dikkat edilmelidir. Yüzey temizleme kimyasalları içeren buhar gıdalar için tehlike olarak karşımıza çıkmaktadır. Buharlı temizlik işlemi makinen belirli bir uzaklıktan buzdolabı raflarına tutulması ile gerçekleştirilmektedir. Buzdolaplarının dış yüzeyleri de buharlı temizleme işlemi için uygun alanlardır. Buharlı temizleme makineleri ile temizliği yapılabilen bir başka ortam ise yatak ve koltuklardır. Yataklar ve koltuklar insan bedeninden dökülen ölü deriler nedeni ile bakteri ve mikrop bulunduran eşyalardır. Ankara Şan Temizlik firması tarafından da sunulan hizmet insan sağlığı açısından önemli bir işlemdir. Buharlı temizlik makineleri sayesinde yatak ve koltukların üzerinde bulunan bakteriler arındırılmaktadır. Bu işlemde dikkat edilmesi gereken unsur ise temizlik kimyasalların ağır kokulu olmamasıdır. Şan Temizlik Ankara şirketi tarafından bu işlem sırasında insan sağlığını tehdit edebilecek kokular yayan kimyasallar kullanılmamaktadır.
Buharlı temizlik makineleri ile temizleme işlemi yapılabilecek bir başka yüzey ise mangal ve ızgaralardır. Bu işlem genel olarak lokantalar ve steak houselerde yapılmaktadır. Geniş ızgaralara sahip olan işletmeler tarafından tercih edilen bu temizleme işlemi Ankara Şan Temizlik firması tarafından yapılabilmektedir. Izgaralar üzerinde kalan ufak et parçalarının yüzeyden temizlenmesi için uygulan bu işlemde dikkat edilmesi gereken unsur ızgaraların temizlik işlemi sonrası mikro fiber bezler ile silinmesidir. Bu işlem buharın içerisinde bulunan kimyasalların ızgaralar üzerinden temizlenmesi için gereklidir.
Halılar genel olarak ortamlarda en çok bakteri bulunduran eşyalardır. Bu bakteriler halıların ipliksi yapıları nedeni ile yüzeysel temizleme işlemi ile tamamen arındırılamamaktadır. Buharlı temizleme makineleri ile Şan Temizlik şirketi gibi temizlik konusunda hizmet veren firmalar tarafından halıların derinlemesine temizliği yapılabilmektedir. Bu işlem sonrası halıların kurulama işleminde güneş görmeyecek ortamlarda kurutulmasına dikkat edilmelidir. Güneş altında kurutulan halılar üzerinde buharlı temizleme makineleri içerisinde bulunan halı temizleme solüsyonları nedeni ile halıların yapıları bozulabilmektedir. Halı kurutma işlemi havadar güneş görmeyen ortamlarda yapılmalıdır.