Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik firması!

Koltuk Yıkama

Anasayfa / Koltuk Yıkama

Koltuk Yıkama

Koltuk Yıkama

Ev veya ofislerinizde bulunan koltuklardan, tüm eşyalara oranla en çok kullanılan eşyalar diyebiliriz. Ve bu yoğun kullanım sonrası, koltuklarınızın ilk günkü gibi kalmaması gayet olağan bir ihtimal. Koltuklarda oluşmuş bakterileri ve lekeleri temizlemek ise kolay bir iş değil. Tek başınıza uğraştığınızda yorucu bir aktivite olan koltuk yıkama işlemi, Ankara temizlik şirketleri tarafından yapıldığında gayet basit ve kolay bir hal alıyor. Profesyoneller eşliğinde yıkanan koltuklarınız ilk günkü gibi tertemiz olmakla beraber, içerisinde bulunduğu odaya da çok hoş kokular yayıyor. Koltuğunuzun türüne ve durumuna bağlı olarak değişen yıkamanın en önemli unsuru koltukların rengidir diyebiliriz. Renklere özel yıkama teknikleri ile çalışan firmalar, yerinde koltuk yıkama işlemi ile kusursuz bir hizmet vermektedir. Yıkama işleminden önce ise koltuğunuzun içinde oluşabilecek herhangi bir sorundan dolayı tüm çıtçıtlar ve fermuarlar kapatılmaktadır.

Koltuk yüzeyindeki tozlar özel elektrikli süpürge ile alındıktan sonra, ağartıcı içermeyen deterjan ve su karışımı yıkanmaktadır. Hizmetin kusursuz olması için, yıkama esnasında en az seviyede su kullanılmaktadır. Fazlaca su kullanmak, koltuklarınızın geç kurumasına neden olabileceği gibi, işlemi de zorlaştırmaktadır. Koltuğunuzun renklerinde herhangi bir değişiklik olmaması için, oluşabilecek tüm solma veya renk değişimi gibi durumlara karşı şirketler itina ile çalışmaktadırlar. Kısa bir süre içerisinde tertemiz hale gelen koltuklarınız az su ile de yıkanmış olsa bir süre nemli kalacaktır. Eğer koltuklarınızı kendi başınıza yıkamak istiyorsanız da, yıkama işlemlerini koltuğun döşemesini zedelemeden yapmanız gerekmektedir. Yıkama işleminde koltukların nemli olması belki de en önemli esastır çünkü eğer kuru bir koltuğa fırça darbeleri vurursanız, çok kolay bir şekilde yıpranacaktır. Temizlemek istersen koltuğunuzu deforme etmek istemiyorsanız, koltuğun nemli olmasına dikkat etmelisiniz.

Ankara temizlik şirketleri, koltuklarınızı yerinde yıkarken bu işlemi en kısa sürede yapmaktadır. Koltuklarınızda gözle göremediğiniz yerleri de yıkayan şirketler, temizlik esnasında koltuklarınıza hiçbir zarar gelmemesine özen gösterirler. Koltuk kılıflarınıza temizlik işlemi uygulamak için kullanacakları su deterjan karışımına bir hayli dikkat eden şirketler, karışım tam olarak hazır olmadan temizlik işlemine başlamazlar. Yıpranabilir bir yapıya sahip olan kılıflar zarar görmesin diye en uygun karışımı hazırlayan şirketler, kusursuz temizlik için hizmet vermeye devam ediyor.