Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik firması!

Duvar Temizliği Nasıl Yapılmalı

Anasayfa / Duvar Temizliği Nasıl Yapılmalı

Duvar Temizliği Nasıl Yapılmalı

Duvar Temizliği Nasıl Yapılmalı

Bir evin veya iş yerinin içerisinde, temizlik dendiğinde akla gelen yüzeyler arasında genellikle duvarlar olmaz. Zemin, koltuk, halı gibi birçok yüzey sıklıkla temizlenirken, duvar temizliği arka plana atılır. Fakat çok sık olmasa da, birkaç ayda bir duvarlarımızı en uygun şekilde temizlemeli ve dezenfekte etmeliyiz. Eğer duvarlarınızda plastik boya varsa ve temizlemek istiyorsanız, ilk olarak odayı mümkün olduğunca boşaltıp, odanın tam ortasına içerisinde kaynar su olan bir kova bırakara başlayabilirsiniz. Ardından pencereleri ve kapıları da kapatıp birkaç saat bekledikten sonra, kovadan yayılan buhar duvarlardaki kirleri yumuşatacaktır. Bu sayede, su ve deterjan karışımı ile sileceğiniz duvarlar kolaylıkla temizlenecek ve ilk günkü gibi olacaktır. Eğer bu temizlik işleminden sonra duvarlarınız uzun bir süre temiz kalsın istiyorsanız, nişastalı su ile duvarları silmek en mantıklı fikir olacaktır. Yağlı veya su bazlı boyalı duvarlarınız varsa, işiniz daha kısa sürede bitecektir. Duvarlarınızı temizleme işlemi için bol su ile yıkadıktan sonra, bir süre duvarların suyu az da olsa içine çekmesini beklemelisiniz. Ardından plastik boyalı duvarlarda olduğu gibi nişastalı veya deterjanlı su ile duvarlarınızı silebilir ve hijyene kavuşabilirsiniz.

Neredeyse her evin veya ofisin duvarında bulunan duvar kağıtlarını ise daha sık bir şekilde temizlemeniz gerekmektedir. Bunun sebebi ise, duvar kağıtlarının duvarlara göre kirleri ve lekeleri çok daha belirgin bir halde bünyesinde bulundurması. Ayda bir kez elektrik süpürgesi ile duvar kağıtlarında oluşabilecek tozları alabilir veya ‘ağartıcı içermeyen’ bulaşık deterjanları yardımı ile duvar kağıtlarınızı silebilirsiniz. Fakat bu işlemin püf noktası ise, duvar kağıtlarını sildiğiniz bezin yumuşak bir dokusunun olmasıdır. Aksi takdirde, duvar kağıtlarınıza zarar verebilirsiniz.

Tüm bu işlemler için Ankara temizlik firmaları profesyonel hizmetler vermektedir. Özellikle ofis ve şirketlerinizin duvarlarının kirliliğinden rahatsızsanız veya duvar kağıtlarınızın üzerindeki lekelerden artık kurtulmak istiyorsanız, Ankara temizlik firmaları en hızlı ve en kolay şekilde sizi üst düzey hijyene kavuşturuyor. Sadece duvarlardaki basit lekeleri ve kirlenmeleri değil, parmak izlerini dahi dikkate olan temizlik firmaları, en yüksek hijyen koşullarında yaşamanız için size kaliteli bir hizmet sunuyor.