Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik firması!

Detaylı Ev Temizliği Nasıl Yapılır

Anasayfa / Detaylı Ev Temizliği Nasıl Yapılır

Detaylı Ev Temizliği Nasıl Yapılır

Detaylı Ev Temizliği Nasıl Yapılır

Mevsim geçişlerinde ya da özel dönemler için genel ağırlıklı olarak alışkanlık haline getirdiğimiz kapsamlı ev temizliği işlemleri belki de bir çok kişinin eksik ya da yanlış bilgileri ile içinden çıkılmaz ve zahmetli bir hale dönüşmektedir.

Halbuki yöntemini ve sıralamasını bildiğiniz her evin temizlik işlemleri yorucu olsa da zevkli bir şekilde ve tüm detayları ile hijyenik bir duruma dönüşecektir.

Kapsamlı bir şekilde gerçekleştirilecek detaylı ev temizliği adına yardımcı olacağı kanıtlanmış bilgileri sırası ile paylaşmak gerekirse;

  • Öncelikli olarak sadece temizlik zamanında değil her gün hava sıcaklığı ne olursa olsun, evinizi mutlak suretle temiz hava sirkülasyonu için havalandırmak gereklidir.
  • Temizliğe başlarken, duvarlarınızı elden geçirin ve gerekiyorsa asılı olan tabloları ve saat gibi aksesuarları çıkartarak öncelikli olarak duvarlardaki lekeleri silmek evinizin temizliği için önemlidir. Bu anlamda da sirkeli su ile silinme işlemi duvardaki boyalara zarar vermeyecektir.
  • Evinizin genel itibariyle kokusu ve görüntüsünün en büyük parçası olan perdelerinizin ve beraberinde camlarınızın temizliğine geçebilirsiniz. Bu temizlik evinize ferah bir koku da getirecektir.
  • Duvar, perde ve cam temizliklerinin akabinde toz alınma işlemine başlamak mantıklı olacaktır ki, aynı zamanda toz alırken evinizin dağınık ya da kalabalık eden objeleri de elden geçirerek evinizi toplamış olacaksınız.
  • Evinizde bulunan çarşafları değiştirmek toz alma işleminin öncesi ya da sonrasında gerçekleştirmeniz gereken bir kısımdır.
  • Genel olarak bütün ve kapsamlı bir ev temizliği söz konusu olduğu için dolaplarınız ve çekmecelerinizi de elden geçirip gerek temizlik gerekse de düzenini sağlayabilirsiniz.
  • Banyo ve tuvalet temizliği ile devam ederek evin ıslak zeminine ait diğer kısmı olan mutfak bölümünden devam etmeniz uygun olacaktır.
  • Bütün bu işlemlerden sonrasında evinizin en son süpürme ve yüzeylerin silinmesi ile kapsamlı olarak ev temizliği işinizi sonlandırabilirsiniz.

Hangi Sıklıkla Detaylı Ev Temizliği Yapılmalı

Günlük ev temizliği haricinde, ev temizliği detaylı ve belirttiğimiz unsurlarla gerçekleşecek ise, bu denli kapsamlı bir temizliğin 15 gün aralıklarla tekrarlanması temiz bir yaşam alanı için gereklidir.

Ancak genel temizliğiniz içerisinde birçok detayı da ele alıyorsanız mevsim geçişlerine dayalı olarak 3 aylık bir periyot size bu konuda yeterli gelecektir.