Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik firması!

Buharlı Temizlik

Anasayfa / Buharlı Temizlik

Buharlı Temizlik

Buharlı Temizlik

Buharlı Temizlik Nedir?

Temizlik işlemleri hiç şüphesiz ki en zor işlerden bir tanesidir. İnsanların kişiden kişiye değişen hijyen duyguları ne olursa olsun maksimum seviyede temizlik için şirketler de gelişen teknolojilere ayak uydurarak, her geçen gün yeni bir temizlik ürününe ya da ekipmanına yön vermektedir.

Henüz çoğu insan tarafından bilgi edinilmese bile en etkili ve kolay yöntemlerden birisi buharlı temizliktir.

Buharlı temizlik işlemleri yaklaşık olarak 150 – 160 derecelik yüksek sıcaklık ile püskürtülen sıcak su buharının etkisi ile özellikle yüksek hijyen duygusuna sahip kişiler adına memnuniyet ve tatmin ile gerçekleşen bir yöntemdir. Bu kapsamda boyut ve ekipmanlarına göre ev işleri için buharlı temizlik işlemleri gerçekleşirken, entüstriyel anlamda da çok daha yüksek buhar gücüne sahip makinelerle temizlik işlemleri gerçekleştiriliyor.

Buharlı temizlik, kimyasal ürün bulundurmadan yapılan saf su ile gerçekleşen bir yöntem olması nedeniyle kanserojen etkileri sıfıra indiren ve bakterilerin yüzde yüzüne yakın bir değerde ölümüne sebep olarak yok eden bir sistemdir.

Buharlı Temizlik Hijyenik mi?

Buharlı temizlik, bakterilerin dayanamayacağı kadar yüksek ısı ile buhar basıncı uyguladığı için son derece hijyenik bir yapıdadır.

Bu ısı ortalama 150 – 160 derece gibi bir değere ulaşırken aynı zamanda da kalıtsallaşmış ve inatçı bir tür leke ya da kire de çözüm getirmektedir.

Var olan ekipmanların da desteği ile ulaşılması çok zor olan bölgelere kadar buhar gücünü ulaştıran sistemler ile beraber ıslak zemin, parke gibi alanların mükemmel hijyen içerisinde temizlikleri gerçekleşmektedir.

Buharlı temizliğin en büyük avantajlarından biri ise kesinlikle deterjan kullanımı gerçekleştirilmeden suyun yüksek ısı ve basınçlı buhar sistemi ile uygulanmasıdır. Bu sayede kanserojen etkilerden uzak ve temizlik sonrasında deterjan lekelerine maruz kalmadan pırıl pırıl bir görüntü ve yüzde yüze yakın bir hijyen ile temizlik işlemleri gerçekleşiyor.

Bu sebeplerden ötürü eski düzen elektrik süpürgeleri ve temizlik malzemeleri rafa kaldırılıp yerini buharlı temizlik alacaktır. Zamanla her bireyin ev temizliği için buharlı temizliği tercih etmeleri haklı ve mantıklı bir seçenek olacaktır.