Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik firması!

Bina Temizliği Nasıl Yapılır

Anasayfa / Bina Temizliği Nasıl Yapılır

Bina Temizliği Nasıl Yapılır

Bina Temizliği Nasıl Yapılır

Apartman ve bina temizliği, apartman ya da site yönetiminin görevleri arasında yer alır. Bunun sağlanması yönetmelik gereği bir zorunluluktur. Bu zorunluluğun sağlanması ve de var olan binanızın içerisinde yaşama dair daha sağlıklı bir hayatı paylaşmak için bireysel temizlik işlerinden ziyade işlerinde uzmanlaşmış profesyonel ekipler ile gerçekleştirilen temizlik işlemi çok daha uygun fiyatlarla ve de hijyenik olarak bilinçli gerçekleşmektedir.

Apartman temizliği için düzenli çalışmak adına anlaşacağınız temizlik firması öncesinde firmanın keşfi uygundur.

Keşif esnasında binanın iç yapısında bulunan zemin ve duvarlarının kaplamalarına ve de korkuluklarda kullanılan malzemelere istinaden belirleyici ve bunlara karşılık da kullanılacak temizlik sarf malzemelerinin belirlenmesi adına bir form ile beraber hareket edilir.

İlgili form desteği ile belirlenen günler dahilinde firma çalışanlarının gelerek apartmanın en üst katından başlayarak alt katlara doğru her nokta temizlenir.

Merdiven korkulukları ve varsa apartman boşluklarında yer alan pencere pvc doğramalar ile beraber, asansör içerisinin detaylı temizlik işlemleri sağlanır.

Binaya ait olarak varsa bahçe ve havuz temizliği de gerçekleşecekse bunlarla alakalı anlaşma esnasında bilgilendirilme yapılıp ayrıca buraların temizlik işlemleri için de talepte bulunabilirsiniz.

Bu durumlar dahilinde ise bahçe ve havuz temizlikleri adına uzman olan ekip çalışanları yönlendirilerek bahçe ve havuzun temizlik işlemi gerçekleşerek işlem tamamlanır. 

 

Bina Temizliği Kaç Günde Bir Yapılmalı

Bina temizliği adına anlaşılan firma ile görüşme sağlanarak belirli periyotlar dahilinde tekrarlanması istenerek gerek düzenli işler adına iskonto sağlanabilir, gerekse de düzenli sabit kişiler tarafından temizlenen binaların çok daha çabuk ve hijyenik olacağı aşikardır.

İlgili bina içerisinde tekrarlanan temizlik ara zamanlarında gerçekleşebilecek tadilat ve benzeri işlemler muhakkak temizlik şirketine belirtilmeli ve bu durum için oluşabilecek tadilat sonrasındaki atık ve kalıntılar için gerekirse tekrar keşif istenerek apartman temizliği gerekli temizlik malzemelerinin anlık olarak periyotlarında değişiklik ve temizlik malzemeleri adına ek sarf malzeme temini istenebilir.

Ortalama bir binanın temizlik işlemlerinin tekrarı haftalık olması gereklidir ancak maksimum 15 günde bir olacak şekilde de apartmanınızın kullanımındaki duruma göre değerlendirme yapılabilir.