Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik firması!

Ahşap Temizliği İçin Hangi Temizlik Ürünleri Kullanılmalı

Anasayfa / Ahşap Temizliği İçin Hangi Temizlik Ürünleri Kullanılmalı

Ahşap Temizliği İçin Hangi Temizlik Ürünleri Kullanılmalı

Ahşap Temizliği İçin Hangi Temizlik Ürünleri Kullanılmalı

Temizlik, günümüzün en çok önem gösterilmesi gereken durumlarından bir tanesidir. Çalıştığınız veya yaşadığınız yerlerin temizliğinden siz sorumlusunuzdur. Evinize gelen misafirleri veya ofisinize gelen müşterileri doğru ve kaliteli bir şekilde ağırlamak adına, bu yaşam alanlarınızı her daim temiz tutmalısınız. Fakat her evde veya her ofiste, özellikle dekorasyon adına aynı malzemeler kullanılmamakta. Son yıllarda en yaygın kullanılan dekorasyon ürünü ise ahşap parkeler diyebiliriz. Ahşap parkeler, gerek kullanışlılıkları gerekse de çok şık görünmeleri itibari ile son yıllarda çokça kullanılmaya başlandı. Peki temizlik dendiğinde ahşap temizliği için hangi temizlik ürünleri kullanılmalı? Piyasada, ahşap temizliği için pek çok farklı ürün bulunmaktadır. Bu ürünlerden en kaliteli olanını tercih ederek su ile karıştırıp parkelerinizi temizleyebilirsiniz. Fakat ahşap temizliğinde dikkat etmeniz gereken hususlar vardır ve bu durumlara önem göstermediğiniz takdirde ahşaplarınızda yıpranma, bozulma gibi durumlar görülebilir.

Evlere son derece şık bir görünüm kazandıran ahşapların temizliği kolay gözükse de bir hayli zordur. Son derece kırılgan ve hassas bir yapıya sahip olan ahşaplar, uygun bir şekilde temizlenmemesi takdirinde kolay bir şekilde bozulabilecek bir yapıya sahiptir. Bundan dolayı da ahşap temizliğinin son derece titiz bir biçimde yapılması gerekmektedir. İlk olarak, ucuna yumuşak bir aparat takılan elektrikli süpürge ile ahşaplardaki toz alınmalıdır ve ahşapları çizmemeye özen gösterilmelidir. Ardından ise bir miktar ılık suya ahşap temizleyiciyi ekleyip yumuşak mikrofiber bez ile birlikte çok ıslak olmayacak şekilde ahşaplarınızı silmelisiniz. Ahşaplarınızı su ile çok fazla temas ettirmemeye özen göstermelisiniz çünkü ahşaplar, su ile çok fazla içli dışlı olduklarında kabarmalar aracılığı ile bozulabiliyorlar.

Eğer çalışan veya okuyan bir bireyseniz ya da başka bir sebepten dolayı ahşaplarınızı temizleyecek vakti bulamıyorsanız, profesyonel temizlik firmalarından biri ile anlaşabilir ve bu temizliği sizlerin yerine yapmalarını sağlayabilirsiniz. Güvenilir temizlik şirketi arayışındaysanız sizlere Şan Temzilik’i önerebiliriz. Günaydın Temizlik bünyesinde çalışan profesyonel ve deneyimli temizlikçilerin en doğru malzemeler ile temizliğinizi hızlı bir şekilde halletmelerini istiyorsanız bir an önce şirkete başvurabilirsiniz.